Czwartek, 2019-01-24

I write because I'm a writer too - PISZĘ, BO TEŻ JESTEM PISARZEM

„PISZĘ, BO TEŻ JESTEM PISARZEM” – PROJEKT ERASMUS+ KA229 2018-2020

TURCJA, POLSKA, RUMUNIA I LITWA

Głównym zadaniem projektu jest napisanie kontynuacji nieśmiertelnej powieści Victora HUGO "Les Misarebles" – „Nędznicy”, która według twórców projektu jest zdecydowanym numerem jeden wśród powieści w literaturze francuskiej
i światowej. Naszym celem w tym projekcie, skierowanym głównie do starszej młodzieży, jest wzmocnienie umiejętności twórczych uczniów. Chcemy również pokazać, że utwór "Nędznicy" mówi o walce dobra i zła, a ludzie mogą
z czasem pozytywnie się zmieniać - tak jak "Jean Valjean".

Nasi uczniowie będą czytać "Nędzników" i omawiać bohaterów tej powieści. Oprócz tego obejrzą film nakręcony
w 1998 roku. Po przeanalizowaniu wszystkich postaci, uczniowie zadadzą sobie następujące pytanie: "Gdybym był Victorem HUGO w tych czasach, to jak napisałbym tę powieść?".

Zbierzemy prace naszych uczniów, i wydamy je
w książce w języku tureckim, angielskim i francuskim. Przetłumaczymy również na języki ojczyste wydane książki
z każdego kraju partnerskiego projektu. Postaramy się udowodnić, że każdy może być pisarzem. Planujemy również wprowadzić ten projekt wśród uczniów w krajach francuskojęzycznych, również w krajach Unii Europejskiej. Zbierzemy ich prace i przetłumaczymy na język turecki
i angielski.

Oficjalna strona projektu: www.lesmiserables41.com

Pierwsza wizyta partnerska w Turcji w ramach programu Erazmus+

2018-12-12

Pierwsza wizyta partnerska w Turcji w ramach programu Erasmus+

W dniach 03.12 - 07.12.2018 w Turcji odbyło się pierwsze spotkanie partnerskie w ramach realizacji programu Erasmus+, w którym uczestniczyła dyrektor szkoły pani Marta Beszczyńska oraz pani Marta Jałowiec Nocuń. Odwiedziliśmy szkołę Cayirova Ataturk Ortaokulu gdzie zostaliśmy mile powitani przez uczniów szkoły oraz jej nauczycieli.

W trakcie wizyty nauczyciele szkół partnerskich omawiali realizację zadań zawartych w programie, oraz daty kolejnych wizyt. Nauczyciele z krajów uczestniczących w programie Erasmus+ prezentowali swoje szkoły oraz systemy edukacji. Udaliśmy się także do kuratorium oświaty, gdzie spotkaliśmy się z przedstawicielam edukaji narodowej rejonu Kocaeli - Azmi Tunc.

Drodzy rodzice, zachęcajcie swoje dzieci do udziału w projekcie.

Nagrodą za najlepiej napisaną kontynuację powieści  "Nędznicy" jest wyjazd do Paryża w 2020 roku!

Zapraszamy do czynnego udziału w projekcie, jego oficjalna strona to:

www.lesmiserables41.com

Czytaj więcej o: Pierwsza wizyta partnerska w Turcji w ramach programu Erazmus+