Kalendarium

Poniedziałek, 2018-11-19

Imieniny: Elżbiety, Faustyny

Statystyki

  • Odwiedziny: 62455
  • Do końca roku: 42 dni
  • Do wakacji: 214 dni

Kontakt

Częstochowa, Aleja Wojska Polskiego 130

Tel. 34 323-13-81

sp17@edukacja.czestochowa.pl

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

XXII Rajdzie Parasolowym

2018-11-17
Powiększ zdjęcie

17 listopada osiemnaście osób z naszej szkoły brało udział w XXII Rajdzie Parasolowym. Nasi dzielni uczniowie i wspaniali rodzice przeszli ośmiokilometrową trasą z Wancerzowa do Witkowic. Na miejscu, w pobliskiej szkole czekała na nich gorąca herbata, pieczone kiełbaski oraz ciekawe gry i zabawy. Zmarznięte buzie zachowały uśmiech do wieczora.

Rajd odbył się pod opieką pani Magdy Czerwień- Kapuśniak i pani Urszuli Szyszki.

Czytaj więcej o: XXII Rajdzie Parasolowym

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka razem z UNICEF

2018-11-19

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka razem z UNICEF 

W najbliższy wtorek 20 listopada przypada 29 rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka.

Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. 
UNICEF jest największą na świecie organizacją w całości dedykowaną dzieciom, której działania mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie.
Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF jest #GoBlue - akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF) we wszelkich możliwych działaniach.

ulotka UNICEF.jp...

 

 

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka razem z UNICEF

Wprowadzenie do dnia Wszystkich Świętych

2018-10-31
Dnia 31.10.2018r. dzięki inicjatywie członków samorządu uczniowskiego została zaprezentowana refleksyjna bajka pt: " Wyspa". Treścią nawiązywała ona do przemijania, czym wprowadziła społeczność uczniowską do Święta Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego.
 

Opiekunowie samorządu uczniowskiego

Czytaj więcej o: Wprowadzenie do dnia Wszystkich Świętych

„Nie święci garnki lepią”

2018-11-13
Powiększ zdjęcie

„Nie święci garnki lepią”

Garnki z gliny uczyli się lepić uczniowie klasy II b na lekcji muzealnej w Rezerwacie Archeologicznym. Robili to  z wielkim zapałem metodą znaną z najdawniejszych czasów. Ale wcześniej wysłuchali z uwagą opowieści o  pradziejach  Polski i życiu dawnych  ludzi. Zobaczyli narzędzia pracy, naczynia i ozdoby prapradziadów, model dawnego grodu. Z zainteresowaniem oglądali zgromadzone w rezerwacie eksponaty, także dawne cmentarzysko. Zajęcia tak bardzo się podobały, że wszystkie dzieciaki zgodnie zaprosiły się na kolejne.

J.Zienkiewicz- Fajer, A. Stempień

Czytaj więcej o: „Nie święci garnki lepią”

Światowy Dzień Bajek

2018-11-07
Powiększ zdjęcie

W dniu 5 listopada w naszej szkole odbył się bal postaci z bajek. Wszystkie dzieci z młodszych klasy były przebrane za różne postacie z bajek Hansa Christiana Andersena. Do naszej szkoły przyszli zaproszeni goście z przedszkoli nr 33 i 6 wraz z wychowawcami. Wszyscy świetnie się bawili, były konkursy, projekcja multimedialna i super zabawa z animatorem. DO ZOBACZENIA ZA ROK..........

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Bajek

"Żonkilowe Pola Nadziei"

2018-10-27
Powiększ zdjęcie
Reprezentacja naszej szkoły pod opieką K. Wawrzyniaka oraz D. Krystaszka wraz z samorządem uczniowskim zainaugurowała akcję "Żonkilowe Pola Nadziei". Uroczyście zasadziliśmy zakupione przez każdą klasę z naszej szkoły cebulki żonkili w ogrodach Hospicjum Ziemi Częstochowskiej.
W tym roku dzięki staraniom klasy Vb wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Trębicką posadziliśmy również kilkanaście sadzonek żonkili przed placem naszej szkoły. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.
Czytaj więcej o: "Żonkilowe Pola Nadziei"

"Charytatywnie dla zwierząt"

2018-10-27
Powiększ zdjęcie
W tym roku również nasza szkoła brała udział w akcji "Charytatywnie dla zwierząt". Dzięki wrażliwości uczniów mogliśmy pomagać zwierzętom w schronisku przetrwać zimę. 
 

K. Wawrzyniak

Czytaj więcej o: "Charytatywnie dla zwierząt"

Innowacja pedagogiczna "Grunt to dobre wychowanie"

2018-10-30
Powiększ zdjęcie

W ramach innowacji pedagogicznej pt. "Grunt to dobre wychowanie", klasa IVa przygotowała i pięknie podała pomysł na francuskie śniadanie.

Było pysznie!!! ;)

Czytaj więcej o: Innowacja pedagogiczna "Grunt to dobre wychowanie"

Konkurs piosenki „Jesień w piosence”

2018-10-25
Powiększ zdjęcie

KONKURS „JESIEŃ W PIOSENCE”

 

23 października w naszej szkole odbył się II międzyszkolny konkurs piosenki „Jesień w piosence”.

Uczniowie wybrane utwory o tej pięknej porze roku zaprezentowali przed komisją konkursową w składzie: pani Małgorzata Owczarek – śpiewaczka, słynna ciocia Gosia, którą dzieci spotykają na organizowanych przez nią, co miesiąc audycjach umuzykalniających w Filharmonii Częstochowskiej, pani Paulina Kula – nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J Żebrowskiego w Częstochowie, pan Mikołaj Pospieszalski – muzyk jazzowy.

Wśród najmłodszych dzieci (6-7lat)

- I miejsce zajął Oliwier Borowiecki z Miejskiego Przedszkola nr 15,

- II miejsce Julia Szczypior ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 53,

- III miejsce Szymon Kuliński ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17.

Wyróżnienie zdobyła Zuzanna Sękowska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 i Wojciech Smykal z Miejskiego Przedszkola nr 31.

Wśród starszych uczniów

- I miejsce zajęła Antonina Smykal ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej AKORD,

- II miejsce Anna Krawczyk, Weronika Piątek, Magdalena Bajor, Marika Wojtala, Maja Wudecka, Nina Zasępa ze Szkoły Podstawowej nr 34,

- III miejsce Kuba Pyka z chórkiem ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17.

 

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU GRATULUJEMY!!!

Czytaj więcej o: Konkurs piosenki „Jesień w piosence”

Ślubowanie klas pierwszych

2018-10-23
Powiększ zdjęcie

Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 17 października nasze „pierwszaczki” złożyły ślubowanie w obecności pań Dyrektorek, wychowawców, licznie zgromadzonych rodziców i zaproszonych gości. Długo się do tego dnia przygotowywały ucząc wierszyków, piosenek, tańca, uczestnicząc w wielu próbach. Ale też i efekt był wspaniały – dzieci doskonale dały sobie radę z zadaniem aktorskim, zachwycając wszystkich obecnych. Pierwszaczki bardzo przejęte, głośnoi wyraźnie przyrzekły:

„uczyć się pinie i systematycznie, zachowywać się wzorowo, być dobrym, uczciwym i koleżeńskim, pomagać innym w potrzebie oraz okazywać szacunek innym”.

Niejednemu rodzicowi łza si w oku zakręciła, gdy patrzyli na swoją pociechę składającą tak ważną obietnicę.

 

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w naszej szkole.

Czytaj więcej o: Ślubowanie klas pierwszych