Kalendarium

Czwartek, 2019-03-21

Imieniny: Benedykta, Lubomiry

Statystyki

  • Odwiedziny: 83368
  • Do końca roku: 285 dni
  • Do wakacji: 92 dni

Kontakt

Częstochowa, Aleja Wojska Polskiego 130

Tel. 34 323-13-81

sp17@edukacja.czestochowa.pl

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Witamy na naszej stronie.

Mamy nadzieję, że dzięki niej zarówno podopieczni, jak i ich rodzice będą mogli bardziej zaangażować się w życie placówki.

Artykuły

Iza Chojnowska kl. VII - została laureatką Powiatowego Konkursu Kaligraficznego

2019-03-21
Powiększ zdjęcie

Po raz kolejny nasza uczennica - Iza Chojnowska kl. VII - została laureatką Powiatowego Konkursu Kaligraficznego „I TY możesz zostać Mistrzem Pióra” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 24 im. Jana Marcina Szancera w Częstochowie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie.

Tegoroczna edycja – już X - odbyła się pod hasłem  „Czar Kaligraficznych wspomnień”.  Na konkurs napłynęło ponad 450 prac z różnych typów szkół, w tym ponad 120 w kategorii klas VII, VIII oraz gimnazjalnych, dlatego tym bardziej cieszy nas wygrana naszej uczennicy. Iza, podobnie jak w ubiegłym roku, wykazała się ogromnym talentem w sztuce kaligrafii, niezwykłą starannością oraz  anielską cierpliwością. Gratulujemy jej serdecznie i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

                                                                                        Opiekun: p. Dorota Dyl

Międzyszkolny konkurs "Kapelusz Pani Wiosny"

2019-03-14

Regulamin do pobrania poniżej.

Informacja dla uczniów i rodziców kl.VIII dotycząca wyboru szkół

2019-03-12

Informator o kierunkach kształcenia planowanych po szkole podstawowej

w Częstochowie

w roku szkolnym 2019/2020

 

Zapraszamy do pobrania i zapoznania się.

Dostępny poniżej

Zawody naszych rodziców- asystentka stomatologiczna

2019-03-11
Powiększ zdjęcie

Zawody naszych rodziców- asystentka stomatologiczna

W klasie II b gościliśmy mamę Miłosza, która opowiadała  o zawodach medycznych, w tym o pracy asystentki stomatologicznej, którą wykonuje. Chociaż wielu ludzi obawia się wizyty u dentysty, wszyscy zgodnie potwierdzili, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują” i nie ma się czego bać. Dzieciakom najbardziej podobały się narzędzia dentystyczne i z ciekawością słuchały informacji o ich przeznaczeniu. Uczyły się także prawidłowego używania różnego rodzaju szczoteczek do zębów i innych „przyborów” służących do utrzymywania higieny jamy ustnej. Każdy uczeń w nagrodę za udział w lekcji został obdarowany przez naszego gościa wesołymi naklejkami i jakżeby inaczej- pastą do zębów

J.Zienkiewicz- Fajer, A. Stempień

I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI „Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT”

2019-03-07

I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI

„Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT”

Częstochowa 2018/ 2019

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w I Międzyszkolnym Konkursie Piosenki - "Z Przyrodą Za Pan Brat", który odbędzie się 11 kwietnia 2019r., w SP Nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi Im. St. Wyspiańskiego.

Szczegóły znajdują się w załączonym poniżej regulaminie.

Poznajemy zawody naszych rodziców - fryzjerstwo

2019-03-05
Powiększ zdjęcie

Poznajemy  zawody naszych rodziców

W klasie II b nikt dzisiaj nie powiedział  - „Nie lubię poniedziałku!”. Ten tydzień zaczął się bardzo atrakcyjnie od niezwykłej lekcji…”fryzjerstwa”.  Mama Filipa Otrembskiego przyjęła zaproszenie do szkoły, aby opowiedzieć dzieciom o zawodzie fryzjera, tajemnicach strzyżenia, układania fryzur, farbowania włosów i  przeznaczeniu wielu zagadkowych przyborów, które przyniosła ze sobą. Oczywiście opowiadanie to tylko początek fascynujących zajęć. Był również czas, by popróbować własnych sił „w zawodzie”. Z jednakowym zapałem dziewczynki i chłopcy ćwiczyli zaplatanie warkoczyków na włosach specjalnych fryzjerskich manekinów, „stosowali” najróżniejsze preparaty i odżywki, próbowali „na niby” mieszać farby do koloryzacji i nakładać je specjalnymi pędzlami na głowy „klientów”. Przymierzali kolorowe pasma sprawdzając, w jakim odcieniu jest im najbardziej do twarzy i wreszcie podziwiali wytwory własnych fryzjerskich dokonań. Gdyby nie fakt, że Pani Marzenka musiała iść do pracy naprawdę, a dzieciaki do innych lekcji, to pewnie zabawa trwałaby w najlepsze wiele godzin.

J. Zienkiewicz-Fajer, A. Stempień

Przygotowania do Dnia Kobiet w 4a

2019-03-05
Powiększ zdjęcie

Z okazji zbliżającego się święta kobiet chłopcy z klasy 4a przygotowali swoim koleżanka słodką niespodzianke w postaci pysznych gofrow z bitą śmietana i owcami.

Było bardzo smacznie :)

Dni otwarte

2019-03-05
Powiększ zdjęcie

Dnia 01.03.2019r. w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte dla uczniów, którzy  w roku szkolnym 2019/20 rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Przybyłych gości powitała pani dyrektor szkoły mgr Marta Beszczyńska.

 Następnie wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną, pokaz taneczny szkolnego zespołu „Promyczki” oraz grę na bum bum rurkach zespołu „Tęczowe rurki”.

Podczas zwiedzania szkoły na dzieci czekały atrakcje plastyczne, komputerowe (pokaz Ozobota), kulinarne (przygotowanie koreczków owocowych i warzywnych) oraz warsztaty muzyczne.

Cieszymy się, że dzieci i rodzice mogli poznać naszą szkołę.

 

Ewelina Kulińska

„Wybieram zawód dla siebie" - Informator o szkolnictwie branżowym

2019-03-04

 „Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym"

  

Na stronie internetowej RODN „WOM” w Częstochowie zamieszczono wyszukiwarkę zawodów

„Wybieram zawód dla siebie - Informator o szkolnictwie branżowym”

z terenu Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego

(rok szkolny 2019/2020).

 Narzędzie to ułatwi uczniom podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej.

 

 link do wyszukiwarki: https://womczest.edu.pl/wybieram-zawod/  

Warsztaty w Muzeum Częstochowskim

2019-03-03
Powiększ zdjęcie

Warsztaty w Muzeum Częstochowskim

Uczniowie klasy II b uczestniczyli w fantastycznej lekcji przyrody. Podczas zajęć warsztatowych w przepięknej zabytkowej kamienicy przy ulicy Katedralnej, należącej do Muzeum Częstochowskiego poznawali najpiękniejsze motyle świata. Z zaciekawieniem wysłuchali pasjonującej historii o praważce, czyli praprababci współcześnie żyjących motyli, a potem ciekawostek z życia motyli.

Kto by przypuszczał, że owady są starsze nawet od dinozaurów ? Albo, że motyle odwracają się „do góry nogami”, by odstraszyć swoich wrogów złudnym wizerunkiem drapieżnika na swoich skrzydłach?  Z okrzykami zachwytu dzieci podziwiały okazy motyli z najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej, w tym najpiękniejsze z pięknych niebieskie motyle Morpho z Ameryki Południowej oraz najszybsze Charaxes Brutus pędzące do 70 km na godzinę. Dla uspokojenia emocji dzieci z zapałem kolorowały sylwetki motyli, pamiętając doskonale o wszystkich charakterystycznych cechach tych cudownych owadów. Tak pasjonujące zajęcia zostaną w pamięci wszystkich na długo.

Jolanta Zienkiewicz- Fajer

Aleksandra Stempień