Wtorek, 2018-02-20

Imieniny: Anety, Lehca

Jesteś tutaj: Start

Witamy na naszej stronie.

Mamy nadzieję, że dzięki niej zarówno podopieczni, jak i ich rodzice będą mogli bardziej zaangażować się w życie placówki.

NABÓR DO KLAS I NA ROK SZKOLNY 2018/2019

2018-02-01

NABÓR DO KLAS I

NA ROK SZKOLNY 2018/2019

W dniu 1 marca 2018 r. rozpoczyna się zgłaszanie uczniów do klas I szkół podstawowych zamieszkałych w obwodzie danej szkoły oraz rekrutacja dla dzieci spoza obwodu, jeśli dana szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami.

Nabór do klas I szkół podstawowych będzie odbywał się z wykorzystaniem systemu elektronicznego.

Udostępnienie oferty oraz otwarcie strony internetowej dla rodziców nastąpi 1 marca 2018 r. o godz. 9:00, co oznacza, że do tego czasu nie będzie możliwości logowania się i rejestrowania. Natomiast zamknięcie systemu nastąpi 15 marca 2018 r. o godz. 15.00.

Jeśli rodzic nie będzie miał możliwości elektronicznego wypełnienia zgłoszenia/wniosku, musi zgłosić się do szkoły podstawowej w obwodzie. Dalszych informacji udzieli dyrektor szkoły.

Przy wykorzystaniu systemu elektronicznego żadnego znaczenia nie będzie miała kolejność uzupełniania i składania wniosków pod warunkiem zachowania obowiązujących terminów.

System pozwala na kandydowanie równocześnie do 3 oddziałów klas I szkół podstawowych w kolejności zgodnej z preferencją.

Na stronie naboru zostaną podane szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji, harmonogramu, instrukcji postępowania oraz bieżących spraw związanych z rekrutacją.
 __________________________________________________________

Rekrutacja dzieci niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego do oddziałów integracyjnych w szkołach podstawowych będzie przeprowadzona odrębnie tj.: rodzice dzieci niepełnosprawnych zgłaszają się bezpośrednio do właściwej placówki integracyjnej lub z oddziałami integracyjnymi, w której będzie prowadzony nabór i tam składają wnioski.

Pozostałe dokumenty do pobrania poniżej.

Ferie

2018-01-29

Miło nam powitać...... ;-)

Dzień babci i dziadka w klasie Ia

2018-01-27

Dzień babci i dziadka w klasie I a

W piątek 26 stycznia klasa I a świętowała dzień babci i dziadka.
Uczniowie bardzo napracowali się przygotowując prezenty w postaci kalendarzy dla swoich ukochanych babć i dziadków. Dzieci recytowały również wiersze i śpiewały piosenki. Na koniec zaproszeni goście mogli obejrzeć prezentację ilustrującą, co ciekawego dzieci robią w szkole.
I. Nawrot
D. Nowak

Przypominamy o zwiększonym ryzyku zakażeniu WZW-A

2018-01-23

Dzień Babci i Dziadka w klasie IIIb

2018-01-22

Dzień Babci, Dzień Dziadka

Najpiękniejsze, najserdeczniejsze życzenia dla naszych wspaniałych Babć i Dziadków składają uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczyniami.

,,O Babci i Dziadku”

Pamiętam jak wiłaś:

......

Festiwal zabaw i gier ruchowych w SP 53

2018-01-18

Dnia 17.01.2018 uczniowie klas IV a, V b i VI brali udział w Festiwalu Zabaw i Gier Ruchowych, które odbyły się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 53.

Opiekunowie: Aneta Bodanka, Wioletta Michalik oraz Agnieszka Trębicka.

Woda zwykła czy niezwykła?

2018-01-12

Woda zwykła czy niezwykła?

Pierwszaki z klasy „be” eksperymentowały z wodą. Poznawały niezwykłe właściwości zwykłej wody. Z wielką uwagą sprawdzały ,co pływa, a co tonie. Potem z zachwytem patrzyły na „tańczące” w wodzie rodzynki, a także znikającą pod lustrem wody monetę. Sprawdziły  zjawisko załamywania się światła w wodzie, wkładając do szklanki ołówek i obserwując jego przesunięty i powiększony w wodzie obraz. Ale największą niespodzianką okazało  się doświadczenie, w którym woda nie wypływała ze szklanki odwróconej do góry dnem. Lekcja minęła błyskawicznie, a wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że było „mega” niesamowicie.

J. Zienkiewicz- Fajer

A. Stempień

Ferie 2018, Przed feriami – co warto wiedzieć? Bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży.

2018-01-10

Rodzicu, o tym musisz pamiętać!

Dla uzyskania pewności, że Twoje dziecko będzie przez czas nieobecności w domu pod dobrą opieką, należy sprawdzić wiele rzeczy.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższym poradnikiem, o czym należy pamiętać wywyłając dziecki na ferie.

Jasełka w SP 17

2017-12-24

Jasełka

W czwartek 28 grudnia z bożonarodzeniowy przesłaniem dla dzieci, rodziców, pracowników szkoły wystąpili uczniowie klas III, IV i klasy VI, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki.

Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem p. Magdaleny Czerwień- Kapuśniak i p. Małgorzaty Grucy. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, a przygotowanej przez p. Urszulę Szyszkę i p. Monikę Cudzik przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role.

Jasełka wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój. Kiedy część artystyczna dobiegła końca pani dyrektor Marta Beszczyńska wręczyła zaproszonym na tą uroczystość laureatom międzyszkolnego konkursu plastycznego „Choinka-pachnący wigilijny gość” dyplomy i nagrody oraz złożyła wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczno-noworoczne.

Życzenia Świąteczne

2017-12-22

Życzenia Świąteczne

Pada śnieg, suną sanki,
jest renifer i bałwanki.
Śnieżki z nieba spadają,
życzenia zdrowych świąt składają.
Niech te święta będą wyjątkowe,
a prezenty odlotowe.

Wszystkiego co najlepsze dla Uczniów i Rodziców