Niedziela, 2018-07-22

Imieniny: Magdaleny, Mileny

• Do wakacji: WAKACJE!!!

Jesteś tutaj: Start

Witamy na naszej stronie.

Mamy nadzieję, że dzięki niej zarówno podopieczni, jak i ich rodzice będą mogli bardziej zaangażować się w życie placówki.

2018-06-27

Przypominamy, ze w zakładce po prawej stronie można znaleźć wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019.

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Częstochowie

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna

2018-06-25

Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałymi materiałami Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej promującymi bezpieczne wakacje.

List Ministra Edukacji Narodowej

List Rzecznika Praw Dziecka

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

2018-06-22

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Życzymy wszytskim uczniom ich rodzicom oraz nauczycielom dużo słońca, uśmiechu i odpoczynku.

Dzień Sportu klas 4-7

2018-06-04
Dzień sportu klas 4-7

W naszej szkole w minionym tygodniu odbył się Dzień Sportu, poniżej przedstawiamy wyniki rozgrywek.

Mecz piłki nożnej chłopców:  klasa 5,6 - klasa 7 wynik 2:1,
klasa 4a - klasa 4b wynik 3:2,
mecz dziewcząt klasa Vb - klasa 4,6 wynik  1:3.

Dzień Sportu klas 0-3

2018-06-01

Dzień Sportu klas 0-3

28 maja 2018 roku w Naszej Szkole odbył się Dzień Sportu dla klas młodszych. W tym dniu dzieci specjalnie ubrane w stroje sportowe rywalizowały ze sobą w różnych dyscyplinach sportowych. Były wyścigi rzędów, przeciąganie liny, skoki w workach, tańce przy muzyce. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, a po imprezie zostały rozdane dyplomy dla zwycięzców.

Światowy Dzień Bez Tytoniu 2018 – „Tytoń i choroby serca”

2018-05-25

Światowy Dzień Bez Tytoniu 2018 – „Tytoń i choroby serca”

Każdego roku w dniu 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa. Zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia święto zwraca uwagę na zagrożenia związane z używaniem tytoniu.

Tematem przewodnim Światowego Dnia Bez Tytoniu 2018 jest „Tytoń i choroby serca”.

Liczne badania naukowe potwierdzają, że palenie tytoniu jest jednym z najważniejszych czynników ryzyka chorób układu krążenia (m.in. chorób naczyń wieńcowych, naczyń obwodowych, naczyń mózgowych i tętniaka aorty). Dym tytoniowy zawiera w swoim składzie wiele substancji o szkodliwym działaniu na układ krążenia (np. nikotyna, tlenek węgla, dwusiarczan węgla, tlenki azotu, cyjanowodór). Nikotyna powoduje przyśpieszenie czynności serca, wzrost ciśnienia tętniczego i skurcz naczyń obwodowych, a tlenek węgla i inne toksyny zawarte w dymie tytoniowym przyśpieszają postęp miażdżycy i na wiele sposobów wpływają na stan układu krążenia (np. mogą wywoływać niedotlenienie narządów i tkanek). Palenie tytoniu znacznie zwiększa ryzyko rozwoju choroby niedokrwiennej serca i nagłej śmierci sercowej. Szacuje się, że ryzyko zawału serca u palacza jest co najmniej dwukrotnie większe niż u osoby niepalącej tej samej płci i wieku. Po roku od zaprzestania palenia ryzyko to zmniejsza się niemal o połowę.

SPARTAKIADA "Sprawni Inaczej"

2018-05-24
SPARTAKIADA "Sprawni Inaczej" w Gimnazjum nr 18 w Częstochowie

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Anety Bodanki i p. Wioletty Michalik wzięli udział , jak co roku w Olimpiadzie Integracyjnej rywalizując w różnych konkurencjach sportowych:
slalom z piłkami, bieg z przeszkodami, przeciąganie liny, skoki w workach, przeskoki przez skakankę, jazda na hulajnodze. Wszyscy wspaniale się bawili, rywalizując ze sobą. Na koniec każdy uczestnik Olimpiady otrzymał pamiątkowy medal i słodki upominek.