Kalendarium

Wtorek, 2020-08-04

Imieniny: Dominiki, Dominika

Statystyki

  • Odwiedziny: 333719
  • Do końca roku: 149 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kontakt

Częstochowa, Aleja Wojska Polskiego 130

Tel. 34 323-13-81

sp17@edukacja.czestochowa.pl

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Wizyta nauczycieli i uczniów na Litwie w Rokiskis

2019-10-16
Powiększ zdjęcie

 

W dniach od 30 września do 4 października 2019r. uczennice naszej szkoły Amelia Synowiec i Julia Bieda wraz z nauczycielami brały udział w wymianie międzynarodowej w ramach projektu Erasmus + „Piszę, bo jestem pisarzem”. Tym razem gościła nas szkoła na Litwie Juozo Tubelio progimnazija w Rokiskis.

Był to bardzo ciekawy, aktywny i przyjemny czas. Litwini przywitali nas w szkole prawdziwym, litewskim chlebem, piosenką z musicalu „Les Miserables” oraz występami swoich uczniów.

Później był czas na integrację i wymianę doświadczeń. Dziewczęta wraz z uczniami z Rumunii i Turcji brały udział w różnych warsztatach i programach edukacyjnych na terenie szkoły i nie tylko. Dużym urozmaiceniem były wyjścia do muzeum i ciekawych miejsc w okolicy. Zostaliśmy również zaproszeni przez tamtejsze władze do urzędu miasta na spotkanie z merem miasta Rokiskis.

Nasze uczennice wspaniale dogadywały się z rówieśnikami z zaprzyjaźnionych krajów. Takie wyjazdy pokazują, że umiejętności językowe oraz kultura osobista a naszych uczniów pozwalają na godne reprezentowanie naszej szkoły.

                                                                      Anna Jakubowska

                                                                      Bogusława Wielgat

Czytaj więcej o: Wizyta nauczycieli i uczniów na Litwie w Rokiskis