Kalendarium

Czwartek, 2020-11-26

Imieniny: Leona, Leonarda

Statystyki

  • Odwiedziny: 419128
  • Do końca roku: 35 dni
  • Do wakacji: 211 dni

Kontakt

Częstochowa, Aleja Wojska Polskiego 130

Tel. 34 323-13-81

sp17@edukacja.czestochowa.pl

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

„Jesteśmy już uczniami!”

2019-10-10
Powiększ zdjęcie

„Jesteśmy już uczniami!”

W środę 9 listopada 2019r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci pierwszoklasiści przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek w ojczystym języku i po angielsku, recytacja wierszy, gra na bum bum rurkach oraz taniec ze wstążkami.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, uczyć się w szkole jak kochać ojczyznę oraz być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

 

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Marta Beszczyńska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 17” .

Na uroczystości pojawili się goście: Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu miasta Częstochowy pani Agnieszka Banasiak oraz radny miasta Częstochowy pan Dariusz Kapinos.

Najmłodsi uczniowie otrzymali słodkie upominki od rodziców oraz drobne prezenty od kolegów i koleżanek z drugich klas.

Na zakończenie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia, podziękowania, uściski. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.  

Czytaj więcej o: „Jesteśmy już uczniami!”