Kalendarium

Sobota, 2019-03-23

Imieniny: Feliksa, Konrada

Statystyki

  • Odwiedziny: 84012
  • Do końca roku: 283 dni
  • Do wakacji: 90 dni

Kontakt

Częstochowa, Aleja Wojska Polskiego 130

Tel. 34 323-13-81

sp17@edukacja.czestochowa.pl

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

III miejsce Mateusza Kubika w kategorii plakat - „123 lata niewoli i odzyskanie niepodległości przez Polskę”

2018-11-14

Brawo dla Mateusza Kubika z klasy 4b!!!!

22 października odbył się  szkole nr 29 Międzyszkolny Konkurs Historyczny  dla uczniów klas IV- VIII pt. „123 lata niewoli i odzyskanie niepodległości przez Polskę”. Do udziału w zmaganiach zgłosiło się  wiele szkół. W  ramach tego  konkursu wyłonieni zostali zwycięzcy w kategoriach plastycznych. Nasz uczeń Mateusz Kubik w kategorii plakat zdobył III miejsce. Wręczenie nagród i dyplomów nastąpiło  podczas uroczystej gali podsumowującej projekt, która odbyła  się  9 listopada  w Auli Jana Długosza w Częstochowie.

Gratulujemy!

Czytaj więcej o: III miejsce Mateusza Kubika w kategorii plakat - „123 lata niewoli i odzyskanie niepodległości przez Polskę”

CZĘSTOCHOWA W GODLE ZAKLĘTA

2018-11-14
Powiększ zdjęcie

  „CZĘSTOCHOWA W GODLE ZAKLĘTA”

W ramach projektu „Częstochowa o wolność i niezawisłość”, w dniu 18 października 2018 roku odbyła się terenowa gra historyczna połączona z układaniem godła Polski. Zabawa miała za zadanie upamiętnienie 100-lecie odzyskania niepodległości, przypomnienie sylwetek częstochowian walczących o niepodległość oraz propagowanie wiedzy o częstochowskim herbie. W grze uczestniczyła  również czteroosobowa drużyna uczniów  z klasy V a z naszej szkoły wraz z wychowawczynią mgr Agnieszką Trębicką. Start gry nastąpił o godzinie 10-ej w Parku im. Stanisława Staszica pod Jasną Górą . Nasza drużyna otrzymała mapkę  z miejscami, w których  czekały na nas zadania do wykonania w postaci pytań i łamigłówek historycznych. Odpowiedzi na pytania mogliśmy znaleźć w miejscu wykonywania zadania.  Ostatnim elementem gry było wspólne układanie godła Polski z ogromnych puzzli na Placu im. Władysława Biegańskiego o godzinie 12-stej. Następnie wszyscy uczestnicy  podziwiali  ułożone godło  z wieży ratuszowej. Uczniowie z naszej szkoły na zakończenie imprezy dostali nagrody  rzeczowe w postaci gry historycznej związanej z Częstochową oraz biało-czerwone chorągiewki.

Czytaj więcej o: CZĘSTOCHOWA W GODLE ZAKLĘTA

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej „W pieśni wolność”

2018-11-14
Powiększ zdjęcie

Dnia 13 listopada 2018 roku o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 im. Stanisława Wyspiańskiego w Częstochowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej „W pieśni wolność”.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół: SP nr 17, SP nr 34, SP nr 39 oraz Prywatnej Szkoły Podstawowej „Sokrates”.

W zmaganiach wokalnych wzięło udział 12 solistów w dwóch kategoriach wiekowych

– klas I oraz klas II-III.

Wykonawców oceniało profesjonalne jury w składzie: przewodnicząca pani Barbara Hrabia –nauczyciel rytmiki z Zespołu Szkół Muzycznych imienia Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie, pani Jolanta Mulszanowska – nauczyciel wiolonczeli z Zespołu Szkół Muzycznych imienia Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie oraz pani Wioletta Michalik  - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17.

 

W kategorii klas I laureatami zostali soliści:

I miejsce – Szymon Kuliński  SP nr 17

II miejsce – Maja Bryła  SP nr 17

II miejsce – Sabrina Lojtek SP nr 39

III miejsce – Marcelina Barłożek Prywatna Szkoła Podstawowa „Sokrates”

Wyróżnienie – Hanna Repeć SP nr 17

 

W kategorii klas II – III

I miejsce – Anna Krawczyk SP nr 34

II miejsce – Liwia Satalecka Prywatna Szkoła Podstawowa „Sokrates”

II miejsce – Gabriela Jaroń SP nr 39

II miejsce – Aleksander Wychowaniec SP nr 39

III miejsce – Natalia Wojtal SP nr 39

III miejsce – Kuba Pyka SP nr 17

Wyróżnienie – Sebastian Banyś SP nr 17

 

W imieniu organizatorów serdecznie gratuluję  laureatom i ich nauczycielom!

Ewelina Kulińska

Czytaj więcej o: Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej „W pieśni wolność”