Kalendarium

Niedziela, 2019-10-20

Imieniny: Ireny, Kleopatry

Statystyki

  • Odwiedziny: 154537
  • Do końca roku: 72 dni
  • Do wakacji: 250 dni

Kontakt

Częstochowa, Aleja Wojska Polskiego 130

Tel. 34 323-13-81

sp17@edukacja.czestochowa.pl

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

„Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”

2018-10-28
Powiększ zdjęcie

Szkoła podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie im. S. Wyspiańskiego bierze udział w projekcie „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Tym razem w pierwszym pokazie, który odbył się 24.10.2018 r. w OKF Iluzja wzięła udział klasa 4B. Uczniowie uczestniczyli w prelekcji dotyczącej najważniejszych wartości takich jak: przyjaźń oraz rodzina. Wraz z prowadzącym rozmawiali o tym, jak należy pielęgnować przyjaźń, a także o tym jak w prosty sposób zniszczyć kilkuletnią znajomość. Po rozmowie uczniowie obejrzeli film„ Wojna na deski”, który dotykał tematyki poruszonej w trakcie prelekcji. Film przedstawia historię o tym, jak łatwo zatracić się w rywalizacji i zaryzykować dla niej przyjaźń. „Wojna na deski” to jeden z hitów na festiwalach dla dzieci i młodzieży w 2014 roku. Po seansie problematyka poruszona w filmie została omówiona na lekcji j. polskiego. Wspólnie z uczniami rozmawialiśmy o tym, jak zostać „inżynierem przyjaźni” oraz na jakich fundamentach powinna być przyjaźń budowana. Prelekcja, film oraz wspólne omówienie „Wojny na deski” pozwoliły zrozumieć uczniom, że nie wolno zrywać obecnej przyjaźni dla nowych znajomości. Wspólnie uznaliśmy, że przyjaźń to relacja dwustronna, o którą trzeba dbać.

Czytaj więcej o: „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”

Bo w szkole jest fajnie…

2018-10-28
Powiększ zdjęcie

Bo w szkole jest fajnie…

Dzieciaki z klasy II b polubiły jesienne lekcje. Poznając zalety warzyw odkryły, że są one nie tylko zdrowe, ale można z nich zrobić ciekawe jarzynowe rzeźby- całkiem śmieszne „stworki- potworki”.                 

Z dumą prezentowały  swoje „dzieła sztuki”. Podczas wcześniejszych wycieczek uczniowie zbierali skrupulatnie liście, a w ostatni czwartek tworzyli z nich własne zielniki. Poznawali tym samym lepiej gatunki pospolitych drzew, ich liście i owoce. Taka samodzielnie wykonana pomoc naukowa to dopiero satysfakcja. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały, więc to raczej nieprawda, że „w czasie deszczu dzieci się nudzą”.

J. Zienkiewicz- Fajer, A. Stempień

Czytaj więcej o: Bo w szkole jest fajnie…