Czwartek, 2020-11-26

• Odwiedziny: 419085

Msza Św. na Jasnej Górze

Szanowni Państwo Dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek

.  Wzorem lat ubiegłych inaugurujemy kolejny rok szkolny uroczystą Mszą Świętą w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze w piątek 4 września 2020 r. o godz. 13.30. Liturgię poprowadzi ks. bp Andrzej Przybylski.

Ze względu na pandemię i mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, młodzieży i dorosłych, tegoroczna uroczystość odbędzie się z udziałem kilku pocztów sztandarowych, które będą reprezentować różne typy szkół. Zaprosiliśmy poczty sztandarowe:

- Szkoły Podstawowej nr 49 im. J. Kusocińskiego w Częstochowie,

- I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Częstochowie,

- Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Częstochowie,

- Zespołu Szkół im. J. Kochanowskiego w Częstochowie,

- Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Serdecznie zapraszam uczniów, nauczycieli i rodziców do uczestniczenia w uroczystości,
za pośrednictwem Telewizji „Trwam”. Transmisja będzie dostępna na kanale ogólnopolskim.