Czwartek, 2020-07-09

• Do wakacji: -13 dni

Wycieczka do Czrodziejskiej Zagrody

W  „Czarodziejskiej Zagrodzie”

Dzieciaki z klas drugich i trzeciej „be” odwiedziły w czwartek 3 października niezwykłe miejsce. Okazuje się, że całkiem niedaleko Częstochowy w Kuźnicy Starej  znajduje się „Czarodziejska Zagroda”, w której za pomocą własnych rąk, a nie różdżki Harrego Pottera wyczarowuje się niesamowite rzeczy.

Najpierw zaproszono wszystkich do pracowni ceramicznej. Tam dzieci z zapałem wylepiały z naczynia i różne dziwo-stwory z ciemnej gliny, wysłuchawszy uprzednio z uwagą ciekawej opowieści o procesie powstawania  przedmiotów ceramicznych.

Potem przyszła kolej na zdobywanie kolejnej niecodziennej umiejętności… wytwarzania parafinowych świec. Nie było to łatwe zadanie. Wykonanie nawet chudziutkiej świeczki wymagało cierpliwości i  czasu. Ale lepiej czy gorzej , to znaczy grubiej lub całkiem  cienko udało się  wszystkim zrobić własną świeczkę na tort urodzinowy.

O nie, nie koniec na tym. Czekała na dzieci jeszcze „ciężka” praca przy produkcji czerpanego papieru. Efekty były imponujące. Każdy uczeń został posiadaczem własnoręcznie wykonanej ślicznie ozdobionej karty.

Kiedy nadeszła pora powrotu do szkoły wszystkie dzieci zgodnie orzekły, że wycieczka była „fajna, ale za krótka” i że  wcale nie przeszkadzał im październikowy, jesienny chłód.

J. Zienkiewicz- Fajer, A. Stempień, M. Cudzik, A. Górecka, M. Gruca, D. Krystaszek