Niedziela, 2019-10-20

Imieniny: Ireny, Kleopatry

Główny Inspektor Sanitarny i Komenda Główna Policji ostrzegają – "Dopalacze kradną życie!"

Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej. Jeżeli ktokolwiek z Państwa podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić policję.

Gdzie szukać pomocy:
800 060 800  - Infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego
116 111            - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
800 100 100   - Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci
800 12 12 12   - Dziecięcy telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Pamiętajmy: Nie warto ryzykować własnego zdrowia i życia – nawet najmniejsza dawka dopalacza może okazać się śmiertelna!

Zapraszamy do zapoznania się  ze szczegółami oraz z tym,

na co powinniśmy zwrócić uwagę - tutaj