Poniedziałek, 2018-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Jasełka w SP 17

Jasełka

W czwartek 28 grudnia z bożonarodzeniowy przesłaniem dla dzieci, rodziców, pracowników szkoły wystąpili uczniowie klas III, IV i klasy VI, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki.

Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem p. Magdaleny Czerwień- Kapuśniak i p. Małgorzaty Grucy. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, a przygotowanej przez p. Urszulę Szyszkę i p. Monikę Cudzik przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role.

Jasełka wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój. Kiedy część artystyczna dobiegła końca pani dyrektor Marta Beszczyńska wręczyła zaproszonym na tą uroczystość laureatom międzyszkolnego konkursu plastycznego „Choinka-pachnący wigilijny gość” dyplomy i nagrody oraz złożyła wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczno-noworoczne.