Kalendarium

Czwartek, 2020-11-26

Imieniny: Leona, Leonarda

Statystyki

  • Odwiedziny: 419144
  • Do końca roku: 35 dni
  • Do wakacji: 211 dni

Kontakt

Częstochowa, Aleja Wojska Polskiego 130

Tel. 34 323-13-81

sp17@edukacja.czestochowa.pl

Wycieczka do Zakopanego

W dniach 25-29.05.2015r odbyła się wycieczka szkolna klas IV, V , VI do malowniczej miejscowości Zakopane - Kościelisko. 

Jest to piękna i malownicza wioska podhalańska. Znajdują się tu dwie największe doliny tatrzańskie: Chochołowska i Kościeliska, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych dolin w Tatrach Polskich. Kościelisko graniczy z Zakopanem i jest punktem wypadowym w Tatry Zachodnie. Uważane jest za perełkę regionu. Miejscem zakwaterowania była Willa Cztery Pory Roku, która jest zlokalizowana na szlaku turystycznym z doliny Kościeliskiej na Gubałówkę, z widokiem na całe Tatry Zachodnie. Jest także laureatem nagrody ,,Małopolski As Turystyki”.

W tym czasie wiele zwiedziliśmy m.in. Gubałówkę, Dolinę Kościeliską, Dolinę Strążyską, Kościół Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach wybudowanego jako votum wdzięczności za uratowanie życia Janowi Pawłowi II po zamachu w 1981 r. Zwiedzaliśmy też skocznię Adama Małysza i słynne Krupówki. W drodze powrotnej odwiedziliśmy też rodzinne miasto Jana Pawła II – Wadowice i jedliśmy pyszne kremówki papieskie.
Na miejscu w obiekcie było wiele atrakcji: bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, dyskoteka, trampolina i wiele innych atrakcji. Niech żałuje ten, kto nie był. ;)